Organizacja zajęć

Poniżej przedstawiamy ramowy plan dnia Pierwszych Kroczków.
Godziny otwarcia w poszczególnych placówkach są różne:

7:00 – ul. Jana Kazimierza 33A lok. U5
7:15 – ul. Dunajecka 5; ul. Chińskiej Róży 11; ul. Magazynowa 9A lok. U16
7:30 – ul. Jana Kazimierza 64

Do godziny 9:00 dzieci gromadzą się w placówkach.
9:00 – śniadanie
9:30 – przywitanie oraz zajęcia integracyjne
9:45 – zajęcia dydaktyczno-wychowawcze (zabawy sensoryczne, plastyczne, umuzykalniające, ruchowe)

Do godziny ok. 10:00, dwa razy w tygodniu odwiedzają nas wujek Tomek (fizjoterapeuta prowadzący gimnastykę ogólnorozwojową) oraz ciocia Kinga (nauczycielka języka angielskiego).

10:00 – spacer, czas na świeżym powietrzu
11:00 – zupa
11:30-14:00 – czas na odpoczynek/drzemkę
14:00 – drugie danie
14:30 – zabawy indywidualne lub grupowe, spacer, kontynuacja zajęć
16:00 – podwieczorek
17:30 – zamknięcie żłobka przy ul. Jana Kazimierza 64 lok. U1
18:00 – zamknięcie placówek przy ul. Jana Kazimierza 33A lok. U5, ul. Magazynowej 9A lok. U16, ul. Dunajeckiej 5 i ul. Chińskiej Róży 11
Pierwsze Kroczki - organizacja zajęć

Niektóre punkty planu dnia mogą ulec zmianie w zależności od funkcjonowania grupy, zaplanowanych adaptacji bądź zajęć dodatkowych (np. warsztatów, teatrzyków, sesji zdjęciowych itd.).

Zajęcia

Sensoryka

Sensoryka

Zajęcia sensoryczne mają na celu dostarczanie odpowiedniej ilości bodźców do rozwoju dziecka. W Pierwszych Kroczkach chcemy poszerzać doznania malucha w poznawaniu świata i wspierać jego rozwój na wielu płaszczyznach.
Zabawy sensoryczne są prowadzone w naszych placówkach codziennie. Panie opiekunki organizują odpowiednią przestrzeń oraz materiały do ich przeprowadzenia. Do zajęć służą nam m.in. produkty spożywcze, woda, elementy natury, produkty o intensywnych zapachach, kawałki tkanin. Połączenie różnych produktów tworzy możliwości do zorganizowania złożonych zajęć. Zabawy sensoryczne często stymulują kilka zmysłów naraz.
Raz w miesiącu organizujemy tzw. „Brudny dzień”. W tym czasie dzieci mają okazję zetknąć się z domową ciastoliną, masami solnymi, sztucznym błotem, jadalnymi farbami etc. bez martwienia się o zabrudzenie ubrań. Taka forma spędzania czasu pomaga maluchom doznawać nowych doświadczeń wszystkimi zmysłami i każdą częścią ciała.

Zajęcia umuzykalniające

Zajęcia umuzykalniające

W Pierwszych Kroczkach dużą wagę przykładamy do zabaw muzycznych. Zajęcia umuzykalniające kształtują wrażliwość, pobudzają twórczość oraz
rozwijają potencjalne umiejętności słuchowe. Kontakt dziecka z muzyką może być również wspaniałą formą relaksacji i wyciszenia.

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne w Pierwszych Kroczkach mają na celu rozwijanie u dzieci poczucia estetyki, wyobraźni oraz kreatywności. Plastyka wspiera również rozwój sprawności manualnej oraz pamięci wzrokowej.

Zajęcia z języka angielskiego

Zajęcia z języka angielskiego

Język angielski w naszych placówkach jest prowadzony przez nauczycielkę Kingę. Obywanie się z nowym językiem w wieku żłobkowym zdecydowanie pomaga w szybszej nauce oraz łatwiejszym chłonięciu wiedzy. Chcemy wspierać dzieci w łatwiejszym początku nauki nowego języka bądź potencjalnym osiągnięciu dwujęzyczności. Pani Kinga do zajęć wykorzystuje autorskie materiały oraz elementy muzyczne i ruchowe.

Zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej

Zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej

W Pierwszych Kroczkach gimnastykę ogólnorozwojową prowadzi fizjoterapeuta Tomek. Gimnastyka poprawia u maluchów kondycję fizyczną, zwiększa zręczność, refleks oraz spostrzegawczość. Kontakt z fizjoterapeutą pomaga również w dostrzeżeniu ewentualnych nieprawidłowości w rozwoju dziecka, oraz szybsze skonsultowanie obserwacji z rodzicami.

Aktualności

Bal Karnawałowy 2023

07.03.2023

Bal Karnawałowy 2023

W Pierwszych Kroczkach staramy się korzystać z wszystkich okazji, które można uczcić i oprawić w dodatkową zabawę oraz wyjątkowe zajęcia! […]

Czytaj
Dzień Babci i Dziadka 2023

06.03.2023

Dzień Babci i Dziadka 2023

Tak ważne dni jak Dzień Babci i Dzień Dziadka muszą być przez nas świętowane! Dla dzieci jest to wspaniała okazja […]

Czytaj
Jak przygotować się i przejść łagodnie adaptację?

01.03.2023

Jak przygotować się i przejść łagodnie adaptację?

Okres adaptacji jest bardzo często powodem do stresu u rodziców/opiekunów. Z tego powodu warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą […]

Czytaj