Aktualności

Zobacz wszystkie

27.03.2023

Najczęściej zadawane pytania przez rodziców/opiekunów – i odpowiedzi :)

Najczęściej zadawane pytania przez rodziców/opiekunów – i odpowiedzi :)
 1. Od jakiego wieku przyjmujemy dzieci do żłobka?

Do Pierwszych Kroczków zapraszamy maluchy od rozpoczętego 8 miesiąca życia do 3 lat! Miejsca dofinansowane przez miasto są dostępne dla dzieci od 1 roku życia.

 1. Jak ciocie to robią, że wszystkie dzieci śpią?

To pytanie jest zadawane praktycznie przez każdego! Zdajemy sobie sprawę, że usypianie maluchów jest dla rodziców/opiekunów dzieci stresujące, ale nie potrzeba tu żadnych magicznych sposobów! Dzieci bardzo szybko przyzwyczajają się do rytmu dnia, który zostaje u nich wdrożony. Na maluchy bardzo wpływa psychologia grupy – dzieci czerpią nawyki od rówieśników, z którymi spędzają czas na co dzień.

 1. Czy można przynosić swoje zabawki do żłobka?

Podczas okresu adaptacji wręcz do tego zachęcamy ?. Dzieci czują się komfortowo, jeśli przyniosą do nas swój ulubiony kocyk, pluszaka czy zabawkę. Uprzejmie prosimy o podpisanie takiej rzeczy. Na koniec dnia zawsze wydajemy ją Państwu do domu.

 1. Do której godziny trzeba przyprowadzić dziecko?

Prosimy o przyprowadzenie malucha do godziny 9:30, o której rozpoczynamy zajęcia integracyjne i wspólnie rozpoczynamy dzień.

 1. Co trzeba przynieść do żłobka?

Szczegółową listę wyprawkową mogą Państwo znaleźć w zakładce „O nas: Strefa Maluszka”.

 1. Czy adaptacja jest ciężka?

Każda adaptacja może przebiegać inaczej! Zawsze są z nią związane silne emocje, jednak warto pamiętać, że tutaj nie ma tylko jednej możliwości. Każdy maluch ma inne potrzeby i o tym pamiętamy przeprowadzając adaptację w Pierwszych Kroczkach. Niektóre adaptacje trwają 3 dni, a inne tydzień – obydwie sytuacje są jak najbardziej w porządku! O tym, jak łagodniej przejść adaptację, mogą Państwo poczytać w zakładce „O nas: Strefa Maluszka”.

 1. Czy dzieci jedzą samodzielnie?

Nie posiadamy kryteriów przyjęcia do żłobka, które określałyby, że maluszek musi jeść już samodzielnie. Faktycznie – wspieramy dzieci w samodzielności, jednak zawsze pomagamy w karmieniu, jeśli istnieje taka potrzeba!

 1. Czy prowadzone są zajęcia dodatkowe?

Na co dzień ciocie prowadzą z dziećmi zajęcia na podstawie planu rocznego, w którym uwzględniamy zajęcia sensoryczne, plastyczne, umuzykalniające i ruchowe. Oprócz nich odwiedza nas nauczycielka języka angielskiego i fizjoterapeuta od gimnastyki ogólnorozwojowej. W każdej grupie powyższe zajęcia prowadzone są po jednym razie tygodniowo.

 1. Czy dziecko może odebrać inna osoba niż opiekun prawny/opiekunka prawna?

Mogą Państwo upoważnić do odbioru dziecka dowolną, pełnoletnią osobę. Taka informacja powinna zawierać się w ankiecie informacyjnej z Państwa pisemnym podpisem.

 1. Moje dziecko ma nietolerancję pokarmową – czy można to uwzględnić w diecie?

Oczywiście! Nasz catering uwzględnia każdą dietę – wystarczy zgłosić to ciociom.

 1. Czy opiekunki pomagają w odpieluchowaniu?

Oczywiście pomagamy w tym procesie. Przy odpieluchowaniu ważna jest współpraca z rodzicami tak, aby dziecko dostawało jednakowe komunikaty i wsparcie w domu jak i w żłobku.

 1. Czy jeżeli dziecko ma katar lub kaszel, to mogę przyprowadzić je do żłobka?

Do placówek możemy zaprosić jedynie zdrowe dzieci, bez objawów chorobowych. Jest to bardzo ważny element naszej współpracy.

 1. Jaki jest harmonogram dnia?

Szczegółowy harmonogram dnia można sprawdzić w zakładce „O nas: Organizacja dnia”.

 

 

Aktualności

Wielkanocne pisanki

03.04.2024

Wielkanocne pisanki

Przed tegorocznymi świętami nasi żłobkowicze brali udział w zajęciach tematycznych :). Tego dnia poćwiczyliśmy kreatywność naszych maluszków w żłobku na […]

Czytaj
Codzienne spacerki

19.03.2024

Codzienne spacerki

W Pierwszych Kroczkach każda chwila spędzona na świeżym powietrzu jest wspaniałym przeżyciem! Wyjście na spacerki wiąże się nie tylko ze […]

Czytaj
Zanosi się na wiosnę! Zajęcia plastyczno-sensoryczne

19.03.2024

Zanosi się na wiosnę! Zajęcia plastyczno-sensoryczne

Wraz z nadchodzącą wiosną, nasi żłobkowicze wzięli udział w zajęciach plastyczno-sensorycznych – to wspaniały moment na przywitanie nowej pory roku! […]

Czytaj
Bal karnawałowy 2024

09.02.2024

Bal karnawałowy 2024

W bieżącym tygodniu mieliśmy niesamowitą przyjemność zorganizować nasze coroczny bal karnawałowy, który wypełnił nasze serca uśmiechami i radością! Dzieci i […]

Czytaj