ANGIELSKI PRZEZ CAŁY DZIEŃ!

W każdej naszej placówce pracują anglojęzyczni lektorzy, którzy bawią się, towarzyszą dzieciom oraz prowadzą codzienne zajęcia w języku angielskim. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Anglojęzycznych Nauczycieli w Warszawie, które szkoli naszych Native Speakers. 

Proponujemy bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i dydaktycznych o profilu artystycznym i sensorycznym. Działamy według autorskiego projektu dydaktycznego- edukacyjnego naszej kadry kreatywnej m.in. Michaliny Wiercioch i Kamili Sakowskiej.

Nasza kadra pracuje z dziećmi projektowo, pracując nad danym tematem przed dłuższy czas. Poruszamy tematy ekologii, ochrony zwierząt, szacunku do drugiego człowieka, poznawania różnych kultur etc.

W naszej pracy wykorzystujemy elementy bajkoterapii, słuchowisk, nauki nazywania emocji.

Nasz tydzień jest pełen eksperymentów, doświadczania, poznawania nowych smaków, kreatywnej zabawy sensorycznej.

Zajęcia, które realizujemy z Dziećmi w każdym tygodniu w zależności od poru roku, to między innymi:

  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE GRUPOWE – są to zajęcia bardzo rozwijające, uczące współpracy, odpowiedzialności, chęci przynależności do grupy. Nasze grupy Maluchów pracują nad wspólnymi dziełami nawzajem wspierając się i motywując. Razem tworzymy dekoracje na wspólne świętowania, ozdoby naszych szatni i sal. Czujemy się ważni i potrzebni i mamy miejsce na uruchomienie naszej kreatywności!
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE INDYWIDUALNE – praca w grupie jest ważna ale pamiętamy też o czasie na indywidualne twórcze działanie. Trenujemy małą motorykę malując, dopasowując, przyklejając, rwąc i w późniejszym okresie wycinając. Na zakończenie przygody żłobkowej każdy nowo upieczony Przedszkolak dostaje własną księgę prac plastycznych, które stworzył w czasie swojej przygody w Pierwszych Kroczkach.
  • GIMNASTYKA DLA SMYKA Z FIZJOTERAPEUTĄ – co tydzień nasze grupy odwiedza niezastąpiony pan Tomek Rurlak , który jest fizjoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem w pracy z najmłodszymi. Podczas zajęć gimnastycznym w wykorzystaniem piłek, woreczków, szarf, pachołków, drabinek etc. Dzieci doskonale się bawią, a tym  czasie pan Tomek obserwuje postawy i ewentualne zaburzenia w rozwoju fizycznym Dzieci. Gdy tylko coś przykuje Jego uwagę wraca z odpowiednią wiadomością do Rodziców, aby zastosować odpowiednie ćwiczenia.
  • ZAJĘCIĘCIA RUCHOWE – oprócz naszej gimnastyki korekcyjnej, organizujemy Dzieciom mnóstwo zabaw ruchowych i tanecznych. W swojej pracy wykorzystujemy szarfy, woreczki, piłki oraz kolorową chustę Klanzy.
  • MULTISENSORYKA – czyli najbrudniejsze zajęcia w całym tygodniu!  Poznajemy różne struktury, materiały, eksplorujemy nasz zmysł dotyku i przy okazji świetnie się bawimy! Zajęcia sensoryczne z wykorzystaniem mąki, kaszy, grochu, różnego rodzaju cieczy, piasku kinetycznego, marchewkoliny, skarbów lasu i parku, trawy i wielu, wielu innych ciekawych rzeczy dla naszych Maluchów!
  • EKSPERYMENTY – to bardzo ważny punkt naszego tygodnia. Uczymy Dzieci zależności przyczynowo- skutkowej, pokazujemy co stanie się, gdy połączymy różne składniki w odpowiedni sposób np. kolorową kredę i sól; pieprz i mydło etc. Świetna zabawa i nauka gwarantowana!

PONADTO, OD WRZEŚNIA 2021 ROKU PLANUJEMY ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ DODATKOWYCH W NASZYCH ŻŁOBKACH W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH I W WEEKNEDY. Szczegóły już wkrótce!

Opis zajęć:

Multisensoryka

Zajęcia multisensoryczne są dla dzieci sposobem na różnorodne poznawanie świata i stymulowanie wszystkich zmysłów, a zarazem wspaniałą zabawą. Unikamy w ten sposób powstawania deficytów sensorycznych i wspieramy prawidłowy rozwój. Aby zapewnić dzieciom wystarczającą ilość bodźców potrzebnych do odpowiedniego rozwoju, na zajęciach: – tworzymy, – eksperymentujemy, – poznajemy smaki, zapachy, dźwięki, faktury, – dużo się ruszamy, – słuchamy różnorodnej muzyki, – uczymy się rozpoznawania swoich emocji, a przy tym integrujemy się i świetnie spędzamy czas. U nas wszystkie pomysły i sposoby na ich wyrażenie są mile widziane, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie!

 

Gimnastyka dla smyka

Podstawowym celem zajęć gimnastycznych jest przeciwdziałanie i zapobieganie powstawaniu oraz pogłębianiu się wad postawy ciała u dziecka. Prawidłowa postawa ma ogromne znaczenie dla rozwijającego się młodego człowieka. Zajęcia gimnastyczne rozwiną w dziecku cechy psychomotoryczne takie jak: orientacja w przestrzeni, zręczność, refleks, spostrzegawczość oraz poprawiają kondycję fizyczną, a także korzystnie wpłyną na ogólny rozwój dziecka, wzmocnią organizm jak również będą kształtować prawidłową postawę dziecka. Prowadzone są one w atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem gier i zabaw ruchowych.